Czym jest tomografia stożkowa CBCT

To badanie można spotkać również pod takimi nazwami jak tomografia wiązki stożkowej, tomografia wolumetryczna czy stomatologiczna tomografia 3D. Jest to badanie z wykorzystaniem promieni rentgenowskich, jednak w zdecydowanie bardziej zaawansowany sposób niż przykładowo zwykłych zdjęć pantomograficznych. Jedno badanie CBCT może składać się z ponad stu pojedynczych warstw dających całościowy obraz pozwalający poruszać się lekarzowi w dowolnej płaszczyźnie - wartość diagnostyczna takiego obrazu jest nieoceniona. Wiązka promieniowania RTG ma kształt stożka, dzięki czemu wystarczy już jeden obrót lampy wokół głowy, aby uzyskać wynik badania. Rezultat możemy oglądać w trójwymiarze, co pozwala określić np. grubość wyrostka zębodołowego, odległość od ważnych struktur anatomicznych m.in. zatok szczękowych. Taki wynik badania pozwala między innymi na szczegółowe planowanie, mierzenie i porównywanie struktur między innymi przed wykonaniem skomplikowanych zabiegów wszczepienia implantów stomatologicznych.

Dostępne badania tomografii stożkowej CBCT Poznań:

Oferujemy wszystkie dostępne badania CBCT takie jak:
Tomografia CBCT okolica zęba (obszar 5x5cm)
Tomografia CBCT szczęki (obszar 8x6cm)
Tomografia CBCT żuchwy (obszar 8x6cm)
Tomografia szczęki i żuchwy (obszar 8x8cm)
Tomografia Szczeki i żuchwy wraz z zatokami szczękowymi (obszar 8x15cm)
Tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowy (obszar 5x5cm)
Tomografia CBCT obu stawów skroniowo-żuchwowych (obszar 8x15cm)
Tomografia CBCT dwa stawy skroniowo-żuchwowe (zwarte i rozwarte)
Tomografia komputerowa kręgosłupa - kręgi C1,C2 (obszar 8x8cm)
Tomografia komputerowa zatok obocznych nosa (8x15cm)

Tomografia stomatologiczna pracujący w nasze pracowni to urządzenie produkcji Europejskiej. Dzięki temu zapewnia on naszym pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz najlepszą jakość diagnostyczną w Poznaniu. Wyposażony został on między innymi w takie technologie jak: DRT (Dose Reduction Technology), która obniża dawkę promieniowania. Funkcja ASC (kompensacja cienia kręgosłupa) oraz technologia SRT redukująca artefakty powstałe w skutek posiadania dużej ilości elementów cieniujących.

tomografia_stomatologiczna_centrum_badan_rtg_poznan

Centrum Badań RTG w Poznaniu dysponuje najnowocześniejszym dostępnym na rynku tomografem stomatologicznym. Posiadane przez nas urządzenie wyposażone zostało w maksymalne dostępne pole obrazowania o wymiarach 8x15cm. Taki obszar obrazowania tomografii stożkowej pozwala na pełną diagnostykę CBCT zarówno stomatologiczną jak i laryngologiczną.

Gwarancja prawidłowego uruchomienia badania CBCT

Dajemy Państwu pewność, że wykonane w naszej pracowni badanie będzie mogło być uruchomione dowolnym komputerze. W przypadku problemów z uruchomieniem badania wystarczy kontakt z naszą pracownią. Dysponujemy własnym wsparciem informatycznym, które zdalnie rozwiąże wszelkie komplikacje. Centrum Badań RTG dostarcza badania tomografii komputerowej wraz z oprogramowaniem Anatomage Invivo Viewer. Oprogramowanie to charakteryzują niskie wymagania sprzętowo. Do uruchomienia badania wystarczy zwykły komputer lub laptop aby móc poruszać się po przekrojach badania.
Zachęcamy Państwa do przetestowania oprogramowania i jakości badania na własnym komputerze. W tym celu należy pobrać darmową przeglądarkę klikając na przycisk po prawej stronie (należy wybrać odpowiedni system - Windows lub MacOS). Po pobraniu należy zainstalować przeglądarkę. Następnie pobieramy przykładowe badanie w formacie INV. W przypadku prawidłowo zainstalowanej przeglądarki badań, wystarczy kliknąć dwukrotnie na plik z badaniem, a zostanie ono automatycznie uruchomione w przeglądarce badań.